Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vazhdon magjia e Kupës së Shqipërisë, Partizani dhe Laçi të “dënuar” për kualifikimin (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Pas kualifikimit në gjysmëfinale të Tiranës dhe Teutës, sot është dita kur do të mësohen edhe dy skuadrat e fundit që do të sigurojnë biletën për në fazën tjetër të Kupës së Shqipërisë.

Dy takime mjaft interesante do të zhvillohen në orën 13:00 dhe 17:00. Fillimisht e gjithë vëmendja do të jetë në Laç aty ku vendasit presin Egnatian, me sfidën e parë mes tyre që ka përfunduar 0-0. Kurbinasit synojnë kualifikimin, ndërsa cilësohen si eksperte e Kupës, pasi shpesh vitet e fundit kanë arritur deri në finale. Nga krahu tjetër Egnatia kërkon të shkruajë historinë në këtë turne, pasi për herë të parë kërkon gjysmëfinalen e Kupës.

Gjithashtu në orën 17:00 Partizani do të ketë një mision të vështirë, të përmbysë rezultatin 3-1 të sfidës së parë për të siguruar biletën e fundit për në gjysmëfinalen. Giovanni Colella nuk ka çfarë të humbase dhe demat do të luajnë gjithçka për gjithçka në stadiumin “Partizani”. Ndërkohë shkodranët e udhëhequr nga Mirel Josa do të pajtoheshin me një barazim apo një humbje minimale për të vazhduar rrugëtimin e tyre më tej.

[caption id="attachment_684528" align="alignnone" width="300"] Ndeshjet e sotme ne Kupen e Shqiperise[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga