Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Uzuni, talenti më i kërkuar në Superiore, Apolonia e mban peng

Shkruar nga NEWSPORT
Uzuni, talenti më i kërkuar në Superiore, Apolonia e mban peng

Myrto Uzuni u transferua në janarin e vitit 2015 nga Tomori te Apolonia për shumën 4 milionë lekë të vjetër. Kontrata e nënshkruar me fierakët është 4-vjeçare, ndërsa ka konsumuar vetëm 1.5 vite. Mesfushorit me tipare sulmuese, i cili është 19-vjeç dhe është një nga më të kërkuarit në Superiore i duhen dhe 2.5 vite që të jetë i lirë.

https://www.youtube.com/watch?v=jZO4LVSb4rQ

Mënyra sesi klubi fierak kërkon që ta lëshojë është vetëm të paguhet kosto e kartonit, një e drejtë absolute e drejtuesëve fierak, por që është e ekzagjeruar në shumën monetare. Momentalisht vlera e tij është 50 mijë euro, pasi kjo gjë mësohet nga burime të afërta informacione nga klube si Skënderbeu dhe Partizani që kanë dashur ta bëjnë pjesë të tyre futbollistin në merkaton e verës. Klubet e sipër përmendura kanë kërkuar që firmosin me 19-vjeçarin Uzuni, por drejtuesit e Apolonisë nuk kanë dëshiruar që ta lënë të lirë pa u paguar shumë e përmendur më lartë, që në këtë rast ka qenë e pamundur nga klubet e tjera në vend.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga