Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Uzuni: Gabime foshnjarake, të përqëndrohemi te takimi i radhës, sakrifikojmë për Kombëtaren

Shkruar nga NEWSPORT
Uzuni: Gabime foshnjarake, të përqëndrohemi te takimi i

Izraeli mund Shqipërinë me shifrat 2-1. Gabimet individuale na kushtuan përsëri shumë, duke mos na lejuar vijueshmërinë për t’u ngjitur në një ligë më lart.

Shuhet ëndrra për një kualifikim të mundshëm në Ligën A të Kombëtares kuqezi. Pritshmëritë e larta të këtij takimi u vulosen në minutën e 92 kur Izraeli na ndëshkoj për herë të dytë, që vijon rrugëtimin duke u katapultuar në një ligë më lart.

Myrto Uzuni është shprehur pas takimit: 

Ndeshja? Normal nuk ndihem mirë pasi kam kaluar një dëmtim dhe kam sakrifikuar me injeksone te Granada. Këtu e kam për detyrë për veten për familjen do të sakrifikoj përherë. Pas ndeshjes mund të flasim të gjithë por mos të fokusohemi te gabimet, por të ndeshja e radhës.

Goli? Është një nga golat më të bukur në karrierë jo vetëm në Kombëtare. Normal jam i mërzitur pasi rezultati nuk e jep vlerë. Duhet të fokusohemi më shumë, nuk duhet të dënohemi nga gabime foshnjarake.

Broja-Uzuni? Mendoj që nuk është momenti të mendojmë formacionin por të fokusohemi te ekipi pasi luajmë për kombin për familjet tona. Ne duhet të luajmë për ekipin dhe jo për vete.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga