Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

U shortua në grupin A, skuadra skoceze vendos rekordin më negativ në historinë e Champions

Shkruar nga NEWSPORT
U shortua në grupin A, skuadra skoceze vendos rekordin më negativ
Në fazën e grupeve të këtij sezoni në Champions Leaguë shtë vendosur edhe rekordi më negative në historinë e këtij kompeticioni.Rangers ka shkruar emrin e saj në “listën” e keqe të këtij kometicioni, me skuadrën skoceze që nuk i aka dalë të sigurojë asnjë pikë. Skuadra e drejtuear nga Van Bronckhorst u shortua në grup me Ajax, Napolin dhe Liverpool, kun ë 6 ndeshje u mposht në të gjitha, duke mbajtur kolonin e pikëve më 0. Po jo vetëm kaq pasi ky ekip ka arritur të dërgojë topin në rrjetë vetëm dy herë, ndërsa portieri është detyruar të nxjerrë topin nga porta e tij plot 22 herë, një bilanc shumë negativ që nuk ishte regjistruar kurrë më par ënë historinë e Champions League.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga