Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

U kualifikuan në Kupë, MARTINI: Jam i kënaqur se si skuadra reagoi pas humbjes me Laçin, Dacin e kam kërkuar unë

Shkruar nga NEWSPORT
U kualifikuan në Kupë, MARTINI: Jam i kënaqur se si skuadra

Teuta arriti të kualifikohej në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë, pasi mposhti në “Niko Dovana” Erzenin. Në çerekfinale durrsakët do të sfidojnë Kukësin.

Pas fitores Edi Martini foli për “Oversport” ku theksoi se:

“Pavarësisht renditjes arritëm të kualifikohemi. Ne kemi bërë një ndeshje të mirë dhe vinim pas duelit me Laçin.

Objektivat e Teutës? Kupa është një synim i yni dhe u pa edhe me lojtarët që hodha në formacion.

Daci? E kam kërkuar që në fillim të janarit dhe na u dha mundësia për ta pasur në skuadër.

Forca e Teutës? Pavarësisht gjithçkaje ne do të bëjmë çdo gjë për të bërë mirë. Ne kemi edhe disa mungesa, pasi Emiliano Vila vinte pas dëmtimit",përfundoi Martini.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga