Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Turbina fiton me Orikun, "shembet" fortesa e Lushnjes, zhgënjen dhe Apolonia

Shkruar nga NEWSPORT
Turbina fiton me Orikun, "shembet" fortesa e Lushnjes, zhgënjen

Kategoria e Parë, Java 10

Kategoria e Parë nis ditën e sotme javën e 10-të të saj me katër përballje shumë të forta. Kryesfida e javës është ajo mes Besës dhe Dinamos por një tjetër përballje e fortë është edhe ajo mes Apolonisë dhe Tomorit në Loni Papuçiu. Fierakët dhe beratasit i ndajnë vetëm 1 pikë edhe pse janë në vendet 10 dhe 13 në renditje por vendasit kanë një ndeshje më pak.

Lushnja ka një mundësi të artë të largohet nga zona e ftohtë teksa pret Tërbunin në shtëpi. Në “Roza Haxhiu” vendasit janë të pamposhtur dhe do të tentojnë fitoren për të nisur ngjitjen në tabelë. Ndeshja tjetër është ajo mes Turbinës dhe Orikut.

Apolonia 0-1 Tomori (Ismailaj 50')

APOLONIA: Bushi, Bala, Shanaj, Maksuti, Gjata, Repaj, Khalid, Ndubuisi, Mezani, Omeri, Orelesi

TOMORI: Boye, Kasmollari, Fejzaj, Dobra, Wahab, Caco, Muca, Solomon, Shaqe, Hida, Ismailaj

Lushnja 0-1 Tërbuni (Hysa 28')

LUSHNJA: Kaloshi, Basha, Daci, Meta, Pepa, Haxhiu, Nuri, Andoni, Ziaj, Canka, Magani

TERBUNI: Vata, Ruqi, Metani, Peqini, M. Mezini, Hysa, Hoxhaj, Tafili, Krasniqi, Filipi, Popaj

Turbina 2-1 Oriku (Murrja 17', Zani 55'/ Chukwuma 62')

TURBINA: Laroshi, Isha, Ngjela, Zaimi, Hyska, Murrja, Yusuf, Ahanonu, Buxhelaj, Zani, Gonzalez

ORIKU: Bunkhoev, Deliaj, Tahiraga, Shema, Haruni, Seferaj, Dalanaj, Malko, Barbosa, Chukwuma, Kasaj

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga