Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Tirana sfidon kampionët, bardheblutë zyrtarizojnë miqësoret

Shkruar nga NEWSPORT
Tirana sfidon kampionët, bardheblutë zyrtarizojnë miqësoret

KF Tirana prej disa ditësh ka nisur fazën përgatitore në kryeqytet prej disa ditësh. Gjatë kësaj periudhe ata kanë bërë edhe disa goditje me vlerë si Gentian Selmani, Kaina, Liridon Latif dhe rikthimin e bujshëm të Albi Dokës.

Përpos këtyre bardhblutë gjithashtu kanë marrë edhe dy talentë nga akademia. Tashmë nënkampionët i japin fund fazës përgatitore në shtëpi teksa ditën e sotme janë nisur Ohrit.Faza përgatitore për Conference League do të vijojë tashmë në Maqedoninë e Veriut.

Tirana gjithashtu ka vendosur të zhvillojë edhe disa miqësore gjatë kësaj faze teksa ka vendosur të sfidojë skuadrat kampione.Bardheblutë në total do të zhvillojnë 3 ndeshje miqësore dhe të parën do ta nisin me ekipin e Dukagjinit me datë 24 qeshor.

5 ditë ata do të sfidojnë kampionët e Kosovës, Ballkanin ndërsa ndeshja përmbyllse do të jetë ajo me Strugën që u shpall kampione e Maqedonisë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga