Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Tirana rezervon dy sulmues në Afrikë për sezonin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
Tirana rezervon dy sulmues në Afrikë për sezonin e ri

Pas largimit të Elis Bakajt dhe Masato Fukuit, sulmi bardheblu pothuajse ka mbetur bosh. Por, drejtuesit e kanë zhvendosur vëmendjen në tregun e huaj për të gjetur "bomber"-at për sezonin e ardhshëm. Pak ditë më parë mediat kanë bërë të ditur se do të vijë Selemani Ndikumana, i cili është personazh i njohur te bardheblutë, ndërsa veç tij pritet që të mbërrijë dhe dy afrikanë të tjerë.

"Panorama Sport", zbulon se bardheblutë janë në kontakte jo vetëm me kapitenin e Burundit, Ndikumana, por edhe dy lojtarë të tjerë me kombësi senegaleze dhe nigeriane. Klubi më i titulluar në vend është duke punuar me kujdes për të bërë këto dy goditje, ku lojtari nga Senegali thuhet se ka parametra shumë të mira, ndërsa tjetri është nigerian.

Tags:

SUPERIORE

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga