Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Në lojë është vendi i 3, Partizani zyrtarizon axhendën për derbin

Shkruar nga NEWSPORT
Në lojë është vendi i 3, Partizani zyrtarizon axhendën
Partizani

Partizani do të presë Dinamon për të bërë mes tyre llogaritë e javës së 32-të të Superiores. Sfidë shumë e rëndësishme për të kuqtë që do të kërkojnë rikthimin te fitorja në kampionat pikërisht në derbi.

“Demat” prej 4 ndeshjesh nuk  e njohin fitoren në kampionat, teksa kanë mundur të marrin vetëm 2 pikë. Orges Shehi ndaj “bluve” nuk do të lejojë më hapa fals dhe do të hyjnë në fushë për të kërkuar vetëm 3 pikët.

Partizani për këtë takim ka zbuluar edhe axhendën. Sfida do të luhet ditën e shtunë në orën 18:00 në “Arenën e Demave”. Aktualisht të kuqtë ndodhen në vendin e 3-të me 48 pikë, 2 më shumë se Dinamo e vendit të 4-të. Dueli mes tyre do të bëhet për vendin e 3-të në renditje.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga