Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Tirana nxorri egërsinë dhe zjarrin”, Ahmataj pas fitores: Gjithmonë pretendentë për kreun

Shkruar nga NEWSPORT
“Tirana nxorri egërsinë dhe zjarrin”, Ahmataj pas fitores:

Tirana ka arritur fitore të çmendur kundër Kukësit me rezultatin 3 me 2. Bardheblutë e panë veten të përmbysur 1 me 2, para se ata të realizonin “remontadan” në 3 me 2. Trajneri i bardhebluve Julian Ahmataj është prononcuar për mikrofonin e MCN në përfundim të sfidës.

Fitore e rëndësishme në fund, Tirana mund ta zgjidhte më lehtë?

Ndeshjet kanë intrigat e veta. Tiranës i duhej kjo fitore për të nxjerrë egërsinë dhe zjarrin brenda vetes. Tiranës i duhet ky shpirt gare.

Fitore e vështirë. Më bëri përshtypje kontrolli i topit dhe pastaj vetëm episodet dhanë një fitore.

Duhet më shumë përqëndrim që dhe në momentet që flisni, lojtarët nuk duhet të heqin dorë nga qarkullimi i topit.

A mendon se kjo Tiranë është në valle për final 4?

Kjo nuk është vënë asnjëherë në dyshim. Përvec ngërçit psikologjit, kemi vuajtur dëmtimet. Sot e patëm arsenalin e plotë.

A mendon që Patrick ndryshoi mesfushën?

Patrick është i lirshëm kur luan dhe pa presion, nuk i kërkohet përgjegjësi. Të tjerët bëjnë gabime shumë të thjeshta.

Do tentojë Tirana të paktën të rrëzojë 1 nga 2 vendet e para?       

Tirana gjithmonë do jetë pretendente, siç ka qenë dhe kështu do mundohet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga