Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Tirana do titullin kampion në Rrogozhinë, bardheblutë dhuratë FANTASTIKE tifozëve për ndeshjen me Bylisin

Shkruar nga NEWSPORT
Tirana do titullin kampion në Rrogozhinë, bardheblutë

Tirana do të presë Bylisin në Rrogozhinë, në stadiumin Egnatia Arena, ditën e enjtë në orën 16:00 për të luajtur javën e 35-të dhe të parafundit të Superiores. Bardheblutë janë në rrugën e duhur për t’u shpallur për herë të dytë rradhazi kampion dhe të 27-të në histori.

Nëse Partizani lë pikë në ndeshjen e tyre, bardheblutë me një fitore dalin matmatikisht kampion por kampionët në fuqi kanë shprehur gjithmonë se fokusohen vetëm te vetja e tyre ndaj me ballshiotët do të luajnë për 3 pikët pa u ndikuar nga ndeshja e rivalëve.

Duke qenë se janë pritës në Rrogozhinë, klubi ka vendosur t’u bëjë një dhuratë tifozëve teksa njofton se hyrja do të jetë e lirë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga