Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Teuta bën “dhuratën” e fundit për Diego Longon, ish-lojtari i Kukësit firmos në Durrës

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta bën “dhuratën” e fundit për Diego Longon,

Teuta ka mundur që të sigurojë edhe shërbimet e një tjetër lojtari me eksperiencë në kampionatin shqiptar. Ish-lojtari i Kukësit ka firmosur me “Djemtë e Detit” dhe do të jetë nën urdhrat e Diego Longos.

Bëhet fjalë për Albi Allën, i cili sezonin e mbylli me fanelën e Laçit, ndërsa tashmë do të fillojë një aventurë të re në Durrës. Mbrojtësi është “dhurata” e fundit në këtë merkato për trajnerin italian, i cili ka kërkuar lojtarë me ekperiencë.

Alla do të jetë kështu një vlerë e shtuar në formacionin e Longos për sezonin e ri, me mbrojtësit që do të kërkojë të rikthehet në gjendjen e tij më të mirë, pasi dëmtimet e penalizuar me Laçin në sezonin që kaloi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga