Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Te Polonia vënë “duart në kokë”, dëmtimet “sakatojnë” planet e Santos

Shkruar nga NEWSPORT
Te Polonia vënë “duart në kokë”, dëmtimet

Në konferencën e parë për shtyp për ndeshjen ndaj Polonisë, trajneri Sylvinho theksoj disa nga mungesat shumë të rëndësishme të kuqezinjve. Mirëpo, duket se këtë fat të keq e kanë edhe kudnërshtarët tanë pasi Polonia ka një valë dëmtimesh në skuadër që ka prishur të gjitha planet e debutimit të Fernando Santos.

Mbrojtësit Bereszynski dhe Piatkovski ishin të dëmtuarit e parë ndërsa dje u janë shtuar edhe dy të tjerë. Mesfushori Kozloqski dhe Szymanski cilësohen jashtë edhe për sfidën ndaj Çekisë duke e çuar në katër numrin e mungesave. Shto këtu edhe lënien jashtë të lojtarëve kryesor si Glik, Krychoqiak, Grosicki apo Milik, Polonia vjen e “gjymtyar” në përballjen me Shqipërinë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga