Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Të gjithë sytë te supersfida e javës, RTSH Sport e sjell falas në ekranet tuaja

Shkruar nga NEWSPORT
Të gjithë sytë te supersfida e javës, RTSH Sport e sjell
Champions League është futur në fazën më të nxehtë të kompeticionit ku spektakli dhe emocionet arrijnë kulmin. Javën e fundit u mbyllën katër ndeshjet e para të raundit të 1/16-ave ndërsa kët ëjavë do të zhvillohen edhe katër të fundit për të zbuluar tetë ekipet çerekfinaliste. Ditën e mërkurë, si zakonisht, RTSH Sport sjell një ndeshje falas për ta transmetuar live dhe është zgjedhur supersfida e javës, ajo mes Real Madrid dhe Liverpool, në orën 21:00 në Santiago Bernabeu. Madrilenët kanë avantazhin e tre golave pasi fituan me rezultatin tenistik 3-5 në Angli dhe në shtëpinë e tyre vetëm një mrekulli mund t’i largojë nga kompeticioni i tyre i preferuar. Mirëpo, Liverpool na ka mësuar se këto mrekulli nuk janë të pamundura, madje ndaj gjigantit tjetër spanjoll, Barcelona, arriti të bëjë një përmbysje historike në vitin 2018.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by RTSH (@rtshqiptar)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga