Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Të gjithë “sy e veshë” nga goglat, priten përballje “titanësh” në Europa League

Shkruar nga NEWSPORT

Në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti për fazën e 1/8-ave të Europa League, ku skuadrat e kualifikuara do të mësojnë edhe kundërshtarët e tyre.

Në këtë mënyrë skuadra si Milan, Liverpool, Benfica, West ham, Villareal apo Atalanta janë gjithë sy e veshë nga goglat për të mësuar për kundërshtarin e tyre në këtë fazë. Rregullorja në këtë fazë nuk lejon që skuadrat e të të njëjtit shtet të përballenb mesa tyre.

Ndeshjet e kësaj faze  do të luhen më datat 7 dhe 14 mars, ndërsa janë mësuar edhe se si skuadrat janë të ndara në vazo.

VAZO 1: West Ham, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Villarreal, Slavia Praha, Leverkusen.

VAZO 2: Milan, Benfica, Freiburg, Qarabag, Sporting Lisbonë, Sparta Prague, Marseille, Roma.

[caption id="attachment_724938" align="alignnone" width="2048"]Ndarja e skuadrave ne vazo Ndarja e skuadrave ne vazo[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga