Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Të gjithë me të zeza”, njoftim i rëndësishëm i tifozëve të Tiranës para derbit

Shkruar nga NEWSPORT
“Të gjithë me të zeza”, njoftim i

Nesër, Tirana do të luajë kundër Partizanit, ndeshje e vlefshme për javën e 15-të të Superiores. Një përballje që nuk është vetëm në fushë, por edhe në shkallët e tribunës.

Së fundmi janë tifozët bardheblu “Tirona Fanatics” që përmes një postimi në rrjetet sociale kanë bërë me dije detajet e organizimit. Në facebook-un e tyre, ultrasit kryeqytetas shkruajnë:

“Nesër, kortezhi niset nga zemra e Kryeqytetit në orën 17:30 për të vazhduar të gjithë bashkë drejt stadiumit...

ALL IN BLACK

Eja dhe ti, te ecim masivisht rrugeve te qytetit qe na perket vetem ne!

Eja dhe ti, bashke, te dizifektojme rrugicat e qytetit nga fara e kuqe/keqe...

Shifemi neser ne kortezh, ne qender te Tirones prej ores 17:30...

Mos mungo, per Tironen,per Kryeqytetin...

Shperndaje ta shohin te gjithe...

Tirona est lux...super lux!”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga