Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

SUPERSFIDA e ditës së sotme, ERZENI – KORABI bëjnë llogaritë e biletës së fundit të SUPERIORES

Shkruar nga NEWSPORT
SUPERSFIDA e ditës së sotme, ERZENI – KORABI bëjnë

Ditën e sotme do të luhet një nga ndeshjet më të rëndësishme mes Erzenit dhe Korabit. Një sfidë mjaft e rëndësishme e cila vjen për biletën e fundit për në Superiore sezonin e ardhshëm.

Në “Niko Dovana” do të përplasin “brirët” Erzeni që përfundoi i 8-ti në tabelën e klasifikimit në Abissnet Superiore dhe Korabi që vjen nga “Play-Off” i Kategorisë së Parë. Kjo përballje do të startojë duke nisur që nga ora 17:00.

Shijakasit do të kërkojnë me ngul qëndrimin mes 10-të më të mirave, ndërsa nga krahu tjetër te skuadra e Shpendi Kumbarçes janë më të motivuar se kurrë për rikthimin në elitë. Një sfidë që nëse nuk mbyllet mbrena 90-minutave atëherë do të luhet edhe koha shtesë apo penalltitë nëse do të jetë e domosdoshme.

Një ndeshje e gjitha për t’u shijuar, teksa spektakli dhe emocionet nuk priten të mungojnë në Durrës, ku ekipet do të “luftojnë” për çdo top dhe në çdo cep të fushës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga