Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Stoli është me “gjemba”, Salernitana kërkon gardianin e kombëtares shqiptare

Shkruar nga NEWSPORT
Stoli është me “gjemba”, Salernitana kërkon gardianin

Etrit Berisha duket se i ka ditët e numëruara te skuadra e Torinos. Gardiani shqiptarë është ktheyr sërish në stol, që e cila ka mërzitur 33-vjeçarin. Me markaton e janarit që është shumë afër, duke se për Berishën do të ketë një destinacion të ri.

Është skuadra e Salernitana që kërkon përforcime në merkato dhe dëshiron ta nisë pikërish nga porta, ku portieri shqiptarë është piketuar si kryesorë në listën e drejtuesve. Sipas “Tuttomercatoëeb” Salernitana ka kontaktuar me përfaqësuesit e Berishës për të mësuar se cilat janë kushte që kërkon lojtari për të parë më pas edhe mundësinë e një transferimi.

Por në Itali, Berisha nuk kërkohet vetëm nga Salernitana, për gardianin e Torinos ka shfaqur interes edhe skuadra e Serie B, Reggina e cila renditet e dyta në këtë kampionat dhe kërkon rikthimin në Serie A.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga