Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Stadiumi i derbit bëhet “telenovelë”, ja cili është vendimi i presidentit DEMI

Shkruar nga NEWSPORT
Stadiumi i derbit bëhet “telenovelë”, ja cili

Derbi më i madh në futbollin shqiptar mes Tiranës dhe Partizanit, si gjithmonë është kryeqendra e lajmeve 1 javë para se të luhet. Kësaj rradhe, interesi është i madh për stadiumin se ku do të luhet ndeshja.

Drejtuesit e Partizanit kanë shprehur prej kohësh dëshirën për të luajtur në shtëpinë e tyre të re, Kompleksin Partizani por madhësia e kësaj përballje i tejkalon kapacitetet e impiantit të kuq.

Ditën e djeshme u duk sikur vendimi final ishte për t’u luajtur në Air Albania ndërsa sot trazohen edhe njëherë ujërat, nga vetë “i zoti i punës”. Presidenti Gaz Demi nuk ka vendosur ende dhe pas ndeshjes së sotme me Vllazninë do të vijë vendimi përfundimtar, sipas medias së shkruar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga