Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Sowe me Skënderbeun deri në fund të sezonit? Sulmuesi zbardh të vërtetën dhe nxjerr "zbuluar" presidentin Takaj

Shkruar nga NEWSPORT
Sowe me Skënderbeun deri në fund të sezonit? Sulmuesi zbardh

Sulmuesi nga Gambia i Skënderbeut, Ali Sowe kaloi një gjysmë sezon mjaft të mirë duke u bërë pikë referimi për korçarët. Tashmë që që fazës përgatitore po i vjen fundit, janë zbuluar disa të vërteta lidhur me të ardhmen e sulmuesit te korçarët.

Sowe ka një kontratë si futbollist i huazuar deri në fund të sezonit me Skënderben. Më pas nëse vjen ndonjë ofertë nga ndonjë skuadër me emër në Europë mund të lëvizë, në të kundërt do qëndrojë sërish te korçarët.

Të paktën kështu ështe shprehur vetë sulmuesi, i cili ka nxjerrë "zbuluar" presidentin e klubit, Ardjan Takaj duke konfirmuar zërat se "numri 1" i klubit është futur në bisedime me Kievon, klubi që zotëron kartonin e lojtarit për të mbajtur minimumi edhe një vit Sowen në ekip.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga