Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Skënderbeu me sulmues të ri, xhamajkani vjen në Korçë

Shkruar nga NEWSPORT

Skëndërbeu po bën një merkato mjaft interesante. Objektivat e ekipit korçar janë që të bëjë një paraqitje sa më dinjitoze në këtë rikthim në elitën e futbollit shqiptar.

Pasi ndau rrugët me Kristian Keqi, ekipi i Skënderbeut nuk ka vonuar dhe ka gjetur zëvëndësuesin. Bëhet fjalë për sulmuesin 24-vjeçar nga Xhamajka, Jourdain Fletcher. Bisedimet për të kryer këtë marrëveshje janë në fazat përfundimtare.

Jourdain Fletcher shumicën e karrierës e ka kaluar në kampionatin e vendit të tij, por ka eksperiencë edhe në Indi me ekipe si Gokulam dhe Neroca FC.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga