Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Skënderbeu bën detyrën dhe merr vendin e parë, Turbina fut në krizë Korabin. 9 gola në 5 ndeshjet e Kategorisë së Parë

Shkruar nga NEWSPORT
Skënderbeu bën detyrën dhe merr vendin e parë, Turbina fut

Kategoria e Parë, Java 17

Mbyllen të pesta ndeshjet e para në Kategorinë e Parë me disa rezultate surprizë. Derbi i Myzeqesë mes Lushnjes dhe Apolonisë përfundoi në paqe me dy skuadrat që shënuan nga një gol. Turbina vazhdon me rezultate pozitive teksa mori një fitore të rëndësishme përballë Korabit, i cili zyrtarizon momentin negativ. Burreli pas fitores me Dinamon, mer një humbje ndaj Orikumit ndërsa Skënderbeu bën detyrën teksa mposht Luzin 2-1. Tërbuni – Besëlidhja nuk prodhoi gola.

Lushnja 1-1 Apolonia

(Basha 21' / Gjata 68')

Lushnja (3-5-2): Kaloshi; Basha, Doksani, Samake; Magani, Selita, Haxhiu, Alushi; Kanani; Canka, Pepa; Trajner: Klevis Dalipi

Apolonia (4-3-3): Harizaj; Asllanaj, Francis, Orelesi, Omeri; Hebeja, Khalid, Shanaj; Maksuti, Anthony, Gjata; Trajner: Veljko Dovedan

Turbina 1-0 Korabi

(Ahanonu 50')

Turbina (4-3-3): Rroku; Neziri, Daci Zaimi, Musaj; Yusuf, Metani, Murrja; Franklin, Zani, Çema; Trajner: Alfred Allamani

Korabi (4-3-3): Qyrani; Lala, Lila, Paplekaj, Hoxhaj; Mziu, H. Marku, Kasalla; Tabaku, Dragoj, Beshiraj; Trajner: Shpend Kumbarçe

Orikumi 2-1 Burreli

(Dos Santos 7', 67' / Koleci 18')

Orikumi (4-3-3): Muho; Zholi, Carvalho, Jeferson, Deliaj; Dalanaj, Kasaj, Gjoka; Deda, Merko, Batista; Trajner: Arlind Rustemi

Burreli (4-4-2): Birja; Hasa, Marcos, Dedgjonaj, Kastrati; Koleci, Stana, Joel, Kurbneshi; Toma, Farruku; Trajner: Dorjan Bubeqi

Tërbuni 0-0 Besëlidhja

̈ Tërbuni (4-3-3): Vata; Ruqi, Luis, Peqini Metani; Saliaj, Tafili, Mezini; Mbaba, Xhebrahimi, Hysa; Trajner: Ramadan Ndreu

̈ Besëlidhja (4-3-3): Varfi; Alcani, Gjikolaj, Jesus, Arthur; Bruka, Hepaj, Përgjoni; Marku, Danaj, Nunes; Trajner: Artan Bano

Skënderbeu 2-1 Luzi

(Dwumfour 51', Frashëri 88' / Cahani 71')

Skënderbeu (4-4-2): Ruçi; Rapa, Prençi, Dwomfour, Zenullari; Idrizaj, Pecani, Nikaj, Frashëri; Abubakari, Temitope; Trajner: Ivan Gvozdenovic

Luzi (4-2-3-1): Fuçija; Zeqiraj, Xhika, Teqja, Hoxha; Gjinaj, Hima; Ferraj, Spahiu, Treni; Çuçka; Trajner: Bledi Kadiu

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga