Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Skena për derbin e Myzeqesë, 10 ekipe zbresin në fushë, duele të ashpra në KATEGORINË E PARË

Shkruar nga NEWSPORT
Skena për derbin e Myzeqesë, 10 ekipe zbresin në fushë,

Kategoria e Parë do të nisë sot javën e 17-të të saj me disa sfida shumë interesante, ku të gjitha do të luhen në orën 13:00.

Vëmendjen kryesore e merr supersfida e javës, Derbi i Myzeqesë mes Lushnjes dhe Apolonisë në “Roza Haxhiu”. Të dy ekipet po kalojnë një sezon të vështirë teksa gjenden në pjesë ne poshtme të renditjes duke garuar për mbijetesë.

Një tjetër sfidë e fortë është ajo mes Skënderbeut dhe Luzit në Korçë me vendasit që duan të vazhdojnë t’i bëjnë presion Dinamos në krye ndërsa kavajasit kërkojnë një tjetër rezultat pozitiv pas rikthimit te fitorja në javën e fundit.

Sfidat e tjera janë ato mes Orikut dhe Burrelit, Tërbuni – Besëlidhja dhe Turbina – Korabi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga