Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Shumë i rëndësishëm ky 3 pikësh", Di Biagio: Kukësi bëri një ndeshje të mirë, por ne merituam fitoren

Shkruar nga NEWSPORT
“Shumë i rëndësishëm ky 3 pikësh", Di

Dinamo barazoi 1-1 përballë Kukësit në “Elbasan Arena”. Pas kësaj sfide për mikrofonat e MCN TV, foli dhe trajneri i dinamovitëve, Luigi di Biagio.

“Shumë i rëndësishëm ky 3 pikësh pasi vinim nga dy ndeshje që ishte prodhuar shumë në fushë, por që nuk kishim marrë pikë.”

A ISHTE NJË REZULTAT I DREJT?

-Do të më pëlqente shumë nëse këtë pyetje do ma bënit në dy ndeshjet e mëparshme. Kukësi bëri një ndeshje të mirë, por ne i merituam 3 pikët.

LOJA QË ZHVILLON DINAMO?

-Debati midis të luajturit mirë dhe keq ka diskutim. Kemi luajtur mirë në dy ndeshjet e para por nuk jemi shpërblyer. Megjithatë ne duhet të luajmë mirë, edhe pse e luajtura mirë me të luajturën keq varet me pikët.

TAKTIKA QË EKIPI LUAN?

-Duhet të sulmonim më shumë në zonë, por nuk kemi qenë të qetë për të finalizuar. Duhet të punojmë më shumë në vijim.

SA I KËNAQUR ËSHTË DI BIAGIO ME SULMIN?

-Më vjen mirë që po flisni për paraqitje të mirë. Sot nuk kemi luajtur aq mirë por kemi marrë 3 pikë. Sulmuesit e mi kanë dhënë shumë si sot si në dy javët e para, por përsëri duhet të përmirësohemi në 30 metrat e fundit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga