Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shtyllë e Partizanit në mesfushë, befason Matondo dhe zyrtarizon largimin nga kampionët

Shkruar nga NEWSPORT

Masanga Matondo është larguar nga Partizani. Është vetë mesfushori i të kuqve që përmes një postimi në rrjetet sociale, ka konfirmuar divorcin me 17 herë kampionët e vendit.

Edhe pse drejtuesit e kishin në plane, këmbëngulja e lojtarit për t’u larguar nga kryeqytetasit duket se ka sjellë edhe divorcin mes palëve. Ende nuk dihet destinacioni i ri i 23-vjeçarit me ofertat që nuk mungonin për të nga Turqia.

“Faleminderit për gjithçka tifozë të Partizani. Gjithmonë në zemrën time”, shkruhet në diçiturën e fotos së postuar nga vetë lojtari.

Kujtojmë që Matondo kishte dhe 1 vit kontratë me Partizanin. Megjithatë sot ka zgjedhur t’i japë fund bashkëpunimit me të kuqtë.

 

[caption id="attachment_696402" align="alignnone" width="763"]Postimi i Matondos Postimi i Matondos[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga