Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shqiptari përballë Barcelonës dhe Milani kundër ish-it, ja grupet e Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Shqiptari përballë Barcelonës dhe Milani kundër ish-it, ja

Është hedhur shorti i grupeve të Champions League për sezonin 2023-2024. Një short që ka sjellë ndeshje mjaft interesante.

Grupi që bie në sy është ai i Milanit. Italianët kanë në grup PSG, Borussia Dortmund dhe Neëcastle, ekip i cili luan ish-mesfushori i kuqezinjve, Tonali.

Për Interin dhe Barcelonën shorti i tregua i mëshirshëm dhe janë favoritët kryesorë për ta mbyllur në vendin e parë fazën e grupeve. Me Barcelonën qëlloi në grup Antwerp, ekip ku aktivizohet dhe lojtari i Kombëtares sonë, Arbnor Muja.

Më poshtë do të njiheni me grupet e Ligës së Kampioneve.

Shorti

Grupi A: Bayern Munchen - Manchester United - Copenhagen - Galatasaray

Grupi B: Sevilla - Arsenal - PSV Eindhoven - Lens

Grupi C: Napoli - Real Madrid - Braga - Union Berlin

Grupi D: Benfica - Inter - Salzburg - Real Sociedad

Grupi E: Feyenoord - Atletico Madrid - Lazio - Celtic

Grupi F: Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund - Milan - Newcastle

Grupi G: Manchester City - Leipzig - Crvena zvezda - Young Boys

Grupi H: Barcelona - Porto - Shakhtar Donetsk - Anwerp

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga