Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shqipëria në Vazon 3, ja kundërshtarët e mundshëm në Nations League 2024

Shkruar nga NEWSPORT
Shqipëria në Vazon 3, ja kundërshtarët e mundshëm

Edicioni i fundit i Nations League u mbyll në mënyrë zhgënjyese nga Kombëtarja Shqiptare e cila përfundoi e fundit në grupin e saj por duke shpëtuar nga rënia në Ligën C pas përjashtimit të Rusisë.

Me vendin e 3 në grup, kuqezinjtë mësojnë edhe vazon ku do të bëjnë pjesë dhe gjithashtu kundërshtarët e mundshëm në edicionin e ardhshëm të vitit 2024  që i gjen përsëri në Ligën B.

Ja të gjitha vazot e Ligës B:

VAZO 1

Anglia, Çekia, Uellsi, Austria

VAZO 2

Finlanda, Ukraina, Islanda, Norvegjia

VAZO 3

Sllovenia, Irlanda, SHQIPËRIA, Mali i Zi

VAZO 4

Greqia, Turqia, Gjeorgjia, Kazakistani

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga