Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shqipëria kërkon fitoren e dytë më Euro 2024, por jemi të gjithë “sy e veshë” nga Moldavi – Poloni (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Kombëtarja shqiptare do të luajë ditën e sotme në transfertë ndaj Ishujve Faroe. Një tjetër “finale” shumë e rëndësishme për kuqezinjtë, të cilët do të kërkojnë edhe fitoren e dytë rresht ne grup.

Trajeri Sylvinho nuk ka rrugë tjetër veçse 3 pikëve, të cilat do të mbanin gjallë shpresat për Euro 2024. Por përveç fitores që është detyrim për lojtarët tanë, të gjithë tifozët shqiptarë janë sy e veshë nga sfida kundërshtarëve në grup.

Moldavia pret Poloninë dhe një barazim mes dy ekipeve do t’i shkonte për shtat kombëtares shqiptare, e cila do të merrte komandën e vendit të dytë me vetëm 1 pikë pas Republikës Çeke që kryeson me 7 pikë pas 3 ndeshjesh.

Gjithashtu në fushën e blertë do të zbresin kombëtare si Portugalia, Belgjika, Norvegjia, Islanda, skuadra që do të kërkojnë fitoren  mbrëmjen e sotme.

[caption id="attachment_697422" align="alignnone" width="685"]Ndeshjet e sotme ne Euro 2024 Ndeshjet e sotme ne Euro 2024[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga