Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shorti i CHAMPIONS/ PARTIZANI shmang Marsel Ismajlgecin, të kuqtë vihen përballë Bate Borisov. Mësoni kundërshtarët e skuadrave shqiptare

Shkruar nga NEWSPORT
Shorti i CHAMPIONS/ PARTIZANI shmang Marsel Ismajlgecin, të kuqtë

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i turit të parë të ndeshjeve të Champions League. Vëmendjen më të madhe të tifozëve shqiptar e morën Partizani, Ballkani dhe Struga. Të treja ekipet shqiptare mësuan kundërshtarin e tyre në këtë tur, teksa ndeshjet e para do të luhet 11 dhe 12 Korrik, ndërsa ato të kthimit një javë më pas.

Goglat për Partizanin “peshkuan” kampionët e Bjellorusise, FC BATE Borisov, me sfidën e parë që do të luhet në Shqipëri më 11-12 korrik, ndërsa pas një jave në transfetë. Një kundërshtar i kalueshëm për demat, të cilët do të tentojnë kalimin e në turin tjetër të këtij kompeticioni.

Ballkani do të duelojë me skuadrën kampione të Bullgarisë, PFC Ludogorets 1945. Sfida e parë do të luhet në Kosovë, ndësa një javë më pas do të udhëtojë ekipi Ilir Dajës në transfertë. Gjithashtu edhe Struga e Shpëtim Duros gjen si kundërshtarë në turin e parë ekipin e FK Žalgiris Vilnius nga Lituania. Kujtojmë se Zalgiris ka eliminuar sezonin e kaluar ne turin e parë kualifikues skuadren e Ilir Dajës, teksa këtë herë fati i vendos përball një tjetre skuadre shqiptare.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga