Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

SHEHI ul titullarët në stol, MARTININ e mban në “ankth” lideri i durrsakëve (FORMACIONET E MUNDSHME)

Shkruar nga NEWSPORT
SHEHI ul titullarët në stol, MARTININ e mban në

Në “Elbasan Arena” do të zhvillohet edhe gjysmëfinalja e parë mes Tiranës dhe teutës, sfidë që starton në orën 18:00. Të dyja skuadrat kërkojnë t’i shkojnë deri në fund këtij kompeticioni, teksa synojnë fitore për të qenë më afër finales së “Air Albania”.

Për këtë përballje Orges Shehid o të bëjë llogaritë pa Dijar Nikqin, i cili ka vendosur këmbën në allçi duke humbur kështu edhe pjesë e mbetur të sezonit. Shehi ka menduar të lërë në stol disa nga lojtarët titullar, pasi kërkon që t’u japë paksa frymëmarrje. Bekaj, Lushkja, Abazaj dhe Haxhiu janë ulur në stol, ndërsa do të ketë minuta për Likën, Gjumsin, Bërishën dhe Hilën.

PO me mungesë vjen edhe Edi Martini. Karabeci nuk i aka dalë të rikuperohet në kohë dhe do të jetë mungesa e madhe në Elbasan. Ndërkohë një tjetër titulalr e mban në “ankth” trajnerin shkodran. Ktobelli ka pasur disa problem epas duelit me Erzenin dhe akoma nuk është vendosur nëse do të mund të luajë ndaj bardhebluve.

Formacionet e mundshme:

Tirana: Lika, Toshevski, Najdovski, Behiratche, Përgjoni, Aleksi, Deliu, Hila, Hasani, Berisha, Gjumsi. Trajner: Orges Shehi

Teuta: Qirko, Marku, Jazxhi, Qaqi, Kuro, E.Vila, L.Beqja. Gjinollari, Kallaku, L.Vila. Gruda. Trajner: Edi Martini.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga