Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shehi i dërgoi në gjyq, Refik Halili e nxjerr ‘bllof’: Deri në dhjetor janë paguar të gjitha, Tirana do të zbatojë kontratën

Shkruar nga NEWSPORT
Shehi i dërgoi në gjyq, Refik Halili e nxjerr ‘bllof’:

Orges Shehi dërgoi një shkresë në klubin e Tiranës ku kërkonte nga bardheblutë të përmbushnin kushtet e kontratës së tij pas pezullimit nga ekipi. Presidenti i 26 herë kampionëve, Refik Halili ka konfirmuar ardhjen e kësaj shkrese ndërsa shprehet se ‘KF Tirana ka plotësuar gjithçka nga ana financiare deri në dhjetor.’

“Po, është e vërtetë që ka mbërritur një shkresë në klub për përmbushje kontraktuale. Datën nuk e kam fiksuar, sepse më duket se nuk kishte. Mund të them vetëm që KF Tirana ka zbatuar, zbaton dhe do të zbatojë marrëveshjen që ka me trajnerin e pezulluar.

Nëse nuk gabohem, por më duhet ta saktësoj, deri në dhjetor gjithçka është e plotësuar nga ana financiare. Kaq mund të them. KF Tirana zbaton çdo kontratë dhe rregull”, deklaroi Refik Halili për ‘Panorama Sport’.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga