Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Shehi dhe Ahmataj me shqetësime të kundërta, projektohen formacionet e Derbit

Shkruar nga NEWSPORT
Shehi dhe Ahmataj me shqetësime të kundërta, projektohen

Orges Shehi dhe Julian Ahmataj kanë për detyrë të hedhin në fushë, më të mirët për derbin e nesërm. Takimi zhvillohet në “Air Albania” dhe nis në 19:00.

Trajnerët Orges Shehi dhe Julian Ahmataj duket se vijnë në këtë takim me shqetësime të kundërta. Ahmataj duhet të ndryshojë diçka nga Erzeni, pas dëmtimit të papritur të Najdovskit.

Në anën tjetër Orges Shehi ka luksin e zgjedhjeve. Nuk përjashtohet ndryshimi i skuadrës, pas humbjes me Dinamon. Kështu alternativat e Mehmetit dhe Maguette në mesfushë, mund të bëjnë që një tjetër titullar të sakrifikohet në stol.

Partizani – Tirana, formacionet e mundshme:

Partizani: Hoxha; Atanaskoski, Sembene, Sota, Hadroj; Rrapaj, Mehmeti, Taipi; Cara, Mba, Skuka

Tirana: Abdullahu; Përgjoni, Hoxhallari, Lulaj, Mici; Lushkja, Meta, Deliu; Latifi, Abazaj, Haxhiu

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga