Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Sfida të nxehta në Kategorinë e Parë, mësoni emrat e gjyqtarëve

Shkruar nga NEWSPORT
Sfida të nxehta në Kategorinë e Parë, mësoni emrat e

Zbulohen se kush do të jenë gjyqtarët që do të vendosin sot në ndeshjet e Kategorisë së Parë. Në sfidën e Korçës mes Skënderbeut dhe Korabit arbitër kryesor do të jetë tiranasi Erjon Bastari.

Në takimin Dinamo-Besa në Kamëz do të gjykojë Blerim Ziri nga Fushë-Kruja. Olsion Yzeiraj do të gjykojë sfidën e Burreli-Flamurtarit. Në Berat elbasanasi Silvio Dyrmishi do të vendos drejtësi mes Tomorit dhe Apolonisë. Marjo Shabanaj do të jetë gjyqtari i sfidës Besëlidhja-Luzi 2008, ndërsa Klodjan Shahini në Oriku-Turbina.

Skenderbeu-Korabi

Arbiter kryesor: Erjon Bastari(Tirane)

Asistent 1: Rexhep Muzhaqi(Elbasan)

Asistent 2: Elidon Shehu(Tirane)

Arbiter i 4: Erjon Bylykbashi(Elbasan)

Dinamo-Besa

Arbiter kryesor: Blerim Ziri(Fushe-Kruje)

Asistent 1: Endrit Veseli(Fushe-Kruje)

Asistent 2: Orgest Loci(Fushe-Kruje)

Arbiter i 4: Ermal Gryka(Fushe-Kruje)

Burreli-Flamurtari

Arbiter kryesor: Olsion Yzeiraj(Patos)

Asistent 1: Alfred Shkreta(Tirane)

Asistent 2: Rinaldo Gjolaj(Shkoder)

Arbiter i 4: Sokol Bebja(Tirane)

Tomori-Apolonia

Arbiter kryesor: Silvio Dyrmishi(Elbasan)

Asistent 1:Endri Mehmetaj(Fier)

Asistent 2: Denis Memelli(Elbasan)

Arbiter i 4: Mikele Dyrmishi(Poliçan)

Beslidhja-Luzi 2008

Arbiter kryesor: Mario Shabanaj(Tirane)

Asistent 1: Elis Pulaj(Vlore)

Asistent 2: Harrjan Lila(Kavaje)

Arbiter i 4: Ardit Merdanaj(Vlore)

Oriku-Turbina

Arbiter kryesor: Klodian Shahini(Durres)

Asistent 1: Fatmir Lama(Durres)

Asistent 2: Heraj Lisaku(Durres)

Arbiter i 4: Andi Koçi(Durres)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga