Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Rikthehet Mba, Zoran Zekic ka “luksin” e zgjedhjeve në sulm

Shkruar nga NEWSPORT
Rikthehet Mba, Zoran Zekic ka “luksin” e zgjedhjeve në sulm

Partizani vazhdon prej ditësh përatitjet për sfidën me Skënderbeun që do të luhet ditën e diel, takim i vlefshëm për javën e 7-të të Superiores. Në dispozicion të trajnerit Zoran Zekic kanë qenë disa ditë më shumë, për shkak të shtyrjes së derbit të kryeqytetit.

Në këto kushte trajneri ka pasur gjithë kohën e duhur për të përgatitur ekipin për duelin me korçarët. Për këtë takim përsëri Andi Hadroj është ai që mban pezull kroatin, pasi ky i fundit shpreson që të dielën të jetë gati.

E njëjta gjë edhe për Mensah, i cili gjithashtu pritet të marrë minuta ndaj korçarëve, teksa nga minuta e parë pritet Mba. Me rikthimin e këtyre lojtarëve, grupi i Partizanit nis të plotëoshet dhe “hallet” e Zekic shtohen se kujt t’i japë një fanelë titullari.

Me rikthimin e Mbasë tashmë alternativat në repartin e sulmit bëjnë me “dhimbje koke” trajnerin, pasi duhet të zgjedhe të sakrifikojë njërin mes Carës, Da Silvës, Bintsouka apo Kekos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga