Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

RENDITJA/ Flamurtari “pikiatë”, Dinamo sheh nga “pasqyrat” Korabin dhe Skënderbeun. Tabela e Kategorisë së Parë pas javës së 13-të

Shkruar nga NEWSPORT

Kategoria e Parë ka mbyllur ditën e sotme javën e 13-të me disa rezultate surprizë dhe me rrokada në krye. Dinamo me fitoren 2-1 ndaj Luzit vazhdon i qetë kryesimin me 27 pikë por sheh pas Korabin dhe Skënderbeun që fituan ndeshjet e tyre me Beslëidhjen dhe Lushnjen. Flamurtari, tre javë më parë ishte në vendin e parë ndërsa pas tre ndeshjeve pa fitore sëbashku me humbjen e sotme ndaj Apolonisë, bie në vendin e katërt.

Tërbuni pas barazimit me Orikun, ruan vendin e 5-të pasi Besa me Luzin humbën ndeshjet e tyre. Në vendin e 8-të dhe larg zonës së rënies, më në fund ngjitet Tomori duek dalë kështu nga momenti negative pas fitores ndaj Turbinës.

Apolonia dhe Burreli janë në zonën e Play-Out pas fitoreve të tyre repsektive ndërsa në zonën e rënies mbeten, Oriku, Lushnja, Turbina dhe Besëlidhja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga