Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Reali nuk do t’i rinovojë kontratën, lojtari spanjoll bën “valixhet” gati për Angli

Shkruar nga NEWSPORT

Real Madrid duket se nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën me mesfushorin spanjoll, Dani Cabellos. Palët janë gjithmonë e më larg rinovimin dhe në këto kushte mesfushori do të provojë një eksperiencë të re në një kampionët tjetër, ku i premtohen më shuma minuta.

Interersimet për të nuk mungojnë dhe Premir League është një opsion. Në fakt Wolverhampton pëlqen shërbimet e tij. Kampionëti anglez nuk është një “habitat” i panjohur për të, pasi në të kaluarën ka mbajtur veshur fanellën e Arsenalit për 2 sezone.

Gjithashtu oferta për 26-vjeçarin ka edhe nga Spanja, por paga e tij e lartë është  një pengesë për ekipet spanjolle.

[caption id="attachment_687471" align="alignnone" width="300"] Dani Cabellos[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga