Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Reali dhe Manchester City në garë për shërbimet e yllit bavarez

Shkruar nga NEWSPORT
Reali dhe Manchester City në garë për shërbimet e yllit

Real Madrid tashmë po mendon për të ardhmen. Ditët e fundit përflitet se “Los Blancos” ka projektuar të nisë bisedimet me Bayern Munchen për Alphonso Davies.

Kontrata e kanadezit skadon të vitin 2025 dhe në rast se nuk do të ketë marrëveshje për rinovim, bavarezët do të jenë të deyturar ta shesin që mos të rrezikojnë për ta humbur me parametra zero. Por Reali nuk është i vetmi ekip që kërkon ta ketë Davies në ekip.

Bëhet fjalë edhe për Manchester City-n që po përgatisin një ofertë për të marrrë në skuadër mbrojtësin e majtë. Lojtari pëlqehet shumë nga Pep Guardiola dhe një transferim në Premier League është mëse i mundur.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga