Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Prurjet e reja janë me shumicë”, Orges SHEHI: Lojtarët janë gati për rrugën e Europës

Shkruar nga NEWSPORT
“Prurjet e reja janë me shumicë”, Orges SHEHI:

Tirana po zhvillon fazën përgatitore për kupat e Europës në Ohër të Maqendonisë. Por si po shkon faza përagtitore e bardhebluve? Për këtë gjë ka folur vetë trajneri i Tiranës Orges Shehi.

Në një postim të bërë nga ana e klubit ata kanë publikuar një intervistë të shkurtër që ia kanë kërkuar trajnerit. Në këtëintervistë tekniku është pyetur për fazën përgatitore dhe prurjet e reja.

Intervista e Plotë:

Si po shkon faza përgatititore?

Shehi: Faza përgatitore po shkon mirë. Lojtarët kanë marrë ngarkesa dhe pa dëmtime, që është shumë e rëndësishme.

A është kontigjenti në formën e duhur për të nisur rrugën e Europës?

Shehi: Besoj tani që ulen ngarkesat, forma do të vijë në rritje, sepse vjen edhe freskia e lojtarëve pas ngarkesës që kanë marrë.

A janë përshtatur mirë prurjet e reja me pjesën tjetër të ekipit?

Shehi: Prurjet e reja janë me shumicë dhe përpos anës fizike, tekniko-taktike, është shumë shumë e rëndësishmë njohja dhe përshtatja me njëri-tjetrin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga