Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Premio speciale per Elis Bakajn në Kroaci

Shkruar nga NEWSPORT
Premio speciale per Elis Bakajn në Kroaci

Veç kontratës së majme që ka firmosur në Kroaci me RNK Split, Elis Bakaj ka nënshkruar dje edhe për një premio speciale. Sulmuesi do të shpërblehet për çdo gol të shënuar dhe për çdo assist të dhënë. Këto kanë qenë detajet që e kanë bindur të firmosë në Kroaci për skuadrën e RNK Split. 240 mijë euro në dy sezonet e ardhshme është shuma totale për të cilën ka nënshkruar Bakaj, por jo vetëm kaq. 1 mijë euro për çdo gol të shënuar dhe 1 mijë euro për çdo assist të dhënë. Këto janë të tjera detaje të pazbuluara të cilat publikohen në neësport.al.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga