Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Pas transferimit në Belgjikë, Guri ka dhe një dëtyrë tjetër për të bërë para se të lërë Kukësin

Shkruar nga NEWSPORT
Pas transferimit në Belgjikë, Guri ka dhe një dëtyrë

Sindrit Guri ka arritur së fundmi një marrëveshje me klubin belg, Ostende, me të cilin do firmosë shumë shpejt një kontratë tre vjeçare nga e cila përfitimet do jeë të mëdha më shkodranin, jo vetëm monetare por edhe lidhur me karrierën e tij si futbollist profesionist.

Por, në Kukës të gjithë mendojnë se para se 24-vjeçari të largohet nga ekipi, duhet të përmbushë dhe një detyre. Cila është ajo? "Këpuca e Artë". Në lojë momentalisht është Sindrit Guri me 19 gola të shënuar dhe Ali Sowe që ka shënuar një gol më shumë se shkodrani, saktësisht 20.

Kur kanë mbetur dhe dy takime për tu luajtur, ekzistojnë të gjitha mundësitë që shkodrani të mund të bëjë për vetë këtë titull. "Ylli" i Kukësit duhet të ketë dhe fatin në anën e tij për të përmbushur këtë qëllim dhe për të marrë për vete këtë çmim për të mos i lënë mundësi që një lojtari në  huaj ta bëjë këtë gjë. Çfarë do ndodhë, kjo pritet të mësohet ditët në vijim. /NEWSPORT.AL/

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga