Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Pas Frashërit edhe Belajd PUSI lojtar i lirë, Ardian TAKAJ nuk ka kohë për të humbur

Shkruar nga NEWSPORT
Pas Frashërit edhe Belajd PUSI lojtar i lirë, Ardian TAKAJ nuk ka

Jo vetëm Erlis Frashëri, te skënderbeu në fund të këtij muaji del lojtarë i lirë edhe sulmuesi, Belajd Pusi. 24-vjeçarit i përfundon kontrata e 31 janar, ndërsa tashmë është i lirë të vendosë për të ardhmen e tij, ndërsa ofertat për të nuk mungojnë.

Ferizaj në Kosovë kërkon shërbimet e sulmuesit, por deri më tani nuk ka asgjë zyrtare dhe për Ardian Takajn ka nisur puna më e vështirë për të. Presidenti do të mungohet të bindë të dy lojtarët për të vazhduar kontratën edhe për pjesën tjetër të sezonit, pasi 24-vjeçari konsiderohet një elemt shumë i rëndësishëm në formacionin “ujqërve të dëborës”.

Përveç Pusit, Takaj tashmë do të negociojë edhe me Frashërin, pasi ky i fundit është një ikë referimi në mbrojtjen e bardhekuqve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga