Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani “tremb” rivalët, pas pauzës së kampionatit rikthehen të dëmtuarit

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani “tremb” rivalët, pas pauzës së kampionatit

Kampionati është në pauzë për shkak të ndeshjeve të kombëtares, pushim që u ka shkuar për shtat lojtarëve të dëmtuar. Partizani është një prej skuadrave që ka vuajtur këtë sezon dëmtimin e lojtarëve.

Demat janë rikthyer ditën e djeshme në stërvitje dhe lajmi i mirë për stafin e të kuqve është rikuperimi i lojtarëve të dëmtuar. Andi Hadroj, Eljon Sota, Victor da Silva dhe Cristian Mba kanë munguar prej javësh, por tashmë janë stërvitur me grupin.

Ky është padiksutim lajm i mirë për Partizanin, i cili pas ndeshjeve të kombëtares i plotësohet grupi dhe Arbër Abilaliaj do të ketë luksin e zgjedhjeve. Rikthime këto që “trembin” rivalët, pasi kryeqyteasit bëhen “top” përpara ndeshjeve të rëndësishme.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga