Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani pritet i plotë ndaj Erzenit, Colella "shqetësohet" për fatin e Skukës

Shkruar nga NEWSPORT

Partizani vijon përgatitjet në Turqi për startin e pjesës së dytë të sezonit. Ndeshja e parë që do t’i zbresë në fushë më datë 11-të dhjetorë, ku Erzeni do të jetë rivali i parë pas pauzës.

Të kuqve u ka shërbyer kjo pauzë e kampionatit për të rikuperuar dy lojtarët e dëmtuar, ku prej një kohë të gjatë kanë munguar. Matondo dhe Da Silva janë stërvitur me pjesën tjetër të grupit, në intensitet të plotë.

Colella do t’i ketë të gatshëm të gjithë lojtarët për startin e Superligës. Dilemat e mëdha janë për Skukën, i cili ka marrë oferta të shumta pas paraqitjeve të mira me Kombëtaren. Pritet për t’u parë vendim i drejtuesve në rast se oferta prej 1 milionë eurove në kampionatin amerikan MLS, do të pranohet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga