Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani nuk "fal" Shpëtim Duron, Zekic e nis me këmbën e mbarë

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani nuk "fal" Shpëtim Duron, Zekic e nis me

Partizani ka zhvilluar ditën e sotme testin e parë miqësor anti-BATE Borisov. Të kuqtë janë ndeshur përballë kampionëve të Maqedonisë së Veriut, Strugën. Sfida u luajt në stadiumin “Gjorgji Kyçyku” dhe startoi në orën 17:30.

Ky ishte testi i parë për trajnerin e Partizanit, Zoran Zekic i cili u ul në krye të pankinës pas largimit të Giovanni Collela. Në këtë sfidë të kuqtë arritën të triumfonin me rezultatin 1-0. Ndeshja ishte shumë e fortë mes dy skuadrave që kërkonin fitoren.

Por ishte Mensah ai i cili në pjesën e dytë i dha fitoren të tijve. Duke bërë kështu që Zekic ta nis me këmbën e mbarë. Të besuarit e Shpëtim Duros nuk arritën të ndalin të kuqtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga