Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani me kapiten të ri, ja kush pritet ta mbajë shiritin

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani me kapiten të ri, ja kush pritet ta mbajë shiritin

Me ikjen e Bruno Telushit nga ekipi, tashmë Partizani po mendon edhe për shiritin e kapitenit dhe trashëgimtarin që do ta mbajë atë sezonin e ardhshëm.

Valentino Murataj pritet që të jetë kapiteni i ri i Partizanit. Lojtari 26-vjeçar ishte kapiten edhe në ndeshjen e parë kundër Bate Borisov deri në minutën e 75-të, kur në lojë hyri Bruno Telushi. Përzgjedhja e Murataj si kapiten vjen për shkak të eksperiencës që ai ka tek ekipi i “Demave”.

Kujtojmë që kapiten i parë mbetet Alban Hoxha, por për shkak se ai është portieri i dytë, në fushën e lojës shiritin pritet ta mbajë Murataj.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga