Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani i “sakatuar” ndaj Teutës, Abilaliaj nuk llogarit 5 lojtarë

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani i “sakatuar” ndaj Teutës, Abilaliaj nuk llogarit 5

Partizani do të duelojë me Teutën në kuadër të javës së 10-të të Superiores, duel ky që do të luhet në “Arenën e Demave” ditën e shtunë. Partizani vjen në një formë fantastike, ku ka siguruar 3 firore radhasi dhe ndaj “Djemve të Detit” do të synojnë një tjetër 3 pikësh.

Ndërkohë për kampionët nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi në këtë përballje janë të “sakatuar” nga dëmtimet. 5 lojtarë nuk do të mund të llogaritet nga Arbër Abilaliaj. Andi Hadroj, Saliu Sembene, Eljon Sota, Da Silva dhe Mba vazhdojnë të jenë të dëmtuar.

Stafi do të duhet të luajë pa skuadrën e plotë, ndërsa shpresojnë se minimumi Da Silva dhe Mba të jenë të gatshë për Laçin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga