Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Pak orë para ndeshjes, Skënderbeu kualifikohet në turin tjetër të Kupës së Shqipërisë (ARSYEJA)

Shkruar nga NEWSPORT
Pak orë para ndeshjes, Skënderbeu kualifikohet në turin

Ditën e sotme janë në program për t’u luajtur 14 ndeshje të turit të parë të vlefshëm për Kupën e Shqipërisë. Një prej sfidave është edhe Skënderbeu – Delvina.

Por korçarëve iu ka buzëqeshur fati, pasi janë kualifikuar në turin tjetër të këtij turneu pa luajtur ndeshjen. Skuadra e Delvinës nuk ka udhëtuar fare në transfetë, pasi kilometrat dhe shpenzimet janë të pa përballueshme për ta.

Kjo ka bërë që skuadra e drejtuar nga Ivan Gvoazdenovic të fitojë këtë sfidë pa qenë nevoja për të zbritur në fushën e lojës. Tashmë korçarët ruajnë energjitë për t’u fokusuar te dueli i radhës në Superiore që do të duelojnë me Vllazninë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga