Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Oriku kërkon të befasojë, mungesat frikësojnë Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
Oriku kërkon të befasojë, mungesat frikësojnë

Oriku dhe Partizani do të ndeshen në “Elbasan Arena” në takimin e vlefëshëm për Kupën e Shqipërisë. Sfida do të startojë në orën 14:00. Partizani vjen në këtë përballje me mungesa e tre lojtarëve si Telushi, Romero dhe Cvetanoski, por tekniku Colella nuk do të kursej asnjë nga pjesa tjetër e ekipit pasi i frikësohet një eleminimi të parakohshëm.

Oriku arriti të barazonte pa gola në takimin e parë ndaj të kuqve dhe këtë herë dëshiron ta përsërisë këtë gjë. Trajneri Arlind Rustemi do të startojë me më të mirët, për të matur forcën e lojtarëve të tij.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga