Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nuk ka vend për Dinamon në Tiranë, “Nëndetësja blu” gjen shtëpi për sezonin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ka vend për Dinamon në Tiranë, “Nëndetësja

Dinamo është një nga skuadrat më me emër në kampionatin shqiptarë. Blutë janë rikthyer sërish për të rivalizuar në Superiore. Kryeqytetasit këtë sezon po i nënshtrohen një projekti të ri, i cili do të ndryshojë logon, emrin dhe qytetin.

Dinamo City do të jetë emri i ri, teksa qyteti është zgjedhur Durrësi. Por ironia e fatit bën që në sezonin e ri Blutë nuk do të luajnë ndeshjet si pritës as në kryeqytet as në Durrës .

“Shtëpia” e tyre do të jetë stadiumi “Elbasan Arena”, i cili do të presë të gjitha ndeshjet që “Nëndetësja” do të luajë si pritëse. Në kalendarin e publikuar nga FSHF-ja në ndeshjet si pritëse të Dinamos është vendosur "Elbasan Arena".

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga