Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Nuk ka më besim te Acerbi, Interi 'piketon' dy mbrojtësit e Torinos

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ka më besim te Acerbi, Interi 'piketon' dy mbrojtësit e

Interi kërkon të bëjë revolucion në mbrojtje duke nisur që nga sezoni i ardhshëm. Zikaltrit nuk besojnë më te Acerbi, me këtë të fundit që është në moshën 36 vjeçare. Nga mosha kanë ardhur edhe dëmtime të shumta, duke e penalizuar shpesh Interin.

Klubi nga Milano mesa duket ka gjetur edhe zëvendësuesit e tij që do të jenë dy. Objektivat e Interit momentalisht që të dy mbajnë veshur fanellën e Torinos, dhe klubi zikaltër kërkon të bëjë një goditje të dyfishtë.

Bëhet fjalë për Alessandro Buongiorno dhe Per Schuurs. I pari është prej kohësh një objektiv i Interit me italianin që kushton rreth 40 milionë euro. Teksa edhe Shcuurs vlerësohet shumë nga Torino, me këta të fundit që kërkojnë 25 milionë euro për ta lënë të lirë holandezin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga